Maisto papildai ir jų vartojimas

maisto papildai sportuiVisuomenę vis labiau apimanti ekologijos mada skatina žmones daugiau sportuoti, prižiūrėti savo išvaizdą ir rūpintis sveikata bei gera mityba. Viena iš tam reikalingų priemonių, dažnai būna maisto papildai. Dažnam iš mūsų tai tarsi saldainiukai prie ar vietoj maisto. Kai kurie tikisi, kad tai stebuklingos piliulės, leidžiančios žaibiškai numesti svorio arba priaugti raumenų. Tačiau taip nėra. Papildai yra preparatai, kuriuos reikia vartoti atsakingai ir apgalvotai.

Atsargus vartojimas

Šiandien vaistinių didžiulėse lentynose sukrauti pačių įvairiausių rūšių papildai. Vieniems reikalingi papildai, stiprinantys kraujotaką, kitiems svoriui palaikyti, tretiems, praturtinti skurdžią mitybą. Nesvarbu, kokius maisto papildus renkatės, prieš pradedant papildų vartojimą, naudinga pasikonsultuoti su savo gydytoju. Jis patars, kokius papildus vartoti tikslinga ir paaiškins jų poveikį organizmui.

Kada reikalingi papildai?

Jei galvojate, kad papildai yra vaistas, labai klystate. Tai yra Jūsų mitybos papildymas. Dažniausiai maisto papildai yra vartojami šaltuoju metų laiku. Tai yra preparatai, skirti žmogaus organizmui ir mitybai palaikyti. Prieš vartojant papildus, naudinga išsiaiškinti, kokių veikliųjų medžiagų yra jų viduje ir sužinoti, ar Jūsų organizmas negali šių medžiagų gauti natūraliu būdu. Taip pat būtina išsitirti, ar nesate alergiški vienoms ar kitoms papildų sudedamosioms dalims. Dažniausiai gydytojai pataria vartoti papildus esant organizmo nusilpimui, dažnai sergant, kovojant su sunkia liga, užpuolus depresijai ir nuolatiniam nuovargiui.

Žinokite visas puses

Žmonės, pradedantys vartoti maisto papildus turi suprasti, jog tai jokiu būdu nėra gydymas. Maisto papildai yra tik priedas prie Jūsų mitybos ir jokiu būdu nepadės Jums įveikti jokių ligų. Jie gali sustiprinti organizmą ir praturtintį jį trūkstamomis medžiagomis. Tačiau tai nereiškia, jog jie išgydys Jus nuo sunkių ligų. Atvirškčiai, gerai išsiaiškinkite, kokios rūšies papildus vartojate. Kartais nutinka taip, kad papildai ne tik nepadeda atstatyti nuilsusio organizmo, tačiau ir sukelia tam tikrų šalutinių pojūčių. Taip pat verta žinoti, jog kai kurios papildų medžiagos yra sunkiai virškinamos ir ne visų žmonių organizmai pajėgia jas suskaidyti.

Neišlaidaukite

Nusprendėte pradėti gerti maisto papildus? Nepulkite šluoti vis vaistinių lentynų  iš eilės. Kai kurios vaistinės iš tiesų gali būti pakėlę kainas, nors Jūsų išsirinkti preparatai gali kainuoti ir mažiau. Visada prieš perkant tokius pirkinius naudinga apsižiūrėti kainas keliose vaistinėse. Paskutiniu metu vis dažniau pasitaiko akcijų, kurių metų maisto papildų vaistinėje ar net specializuotoje papildų parduotuvėje galite įsigyti už tikrai draugišką ir protingą kainą. Rūpinkitės ne tik savo sveikata, bet ir finansine gerove.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *